Moley logo

Firma Moley Robotics została założona w 2014 roku przez londyńskiego informatyka, specjalistę w zakresie robotyki i innowacji, naukowca dr Mark’a Oleynik. Celem firmy jest tworzenie technologii, które odpowiadają na ludzkie potrzeby i poprawiają nasze codzienne życie. Moley Robotic Kitchen jest jego pierwszy produktem.

Moley Robotic Kitchen to pierwsza na świecie kuchnia wyposażona w pełni zintegrowanego robota.  Moley gotuje z umiejętnością i talentem ludzkiego szefa kuchni. Moley to coś więcej niż zwykły robot kuchenny, to urządzenie, która może mieć istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli cieszyć się w swojej kuchni zdrowymi, różnorodnymi oraz smacznymi potrawami, gotowanymi w oparciu o wzorce narzucane przez najlepszych kucharzy na świecie. To przeniesienie jakości najlepszych kucharzy do kuchni w naszych domach.

W ciągu 6 miesięcy udało się zbudować prototyp pierwszego robota, który został po raz pierwszy pokazany w Hanowerze Messe w kwietniu 2015 r. a następnie wystawiony na targach CES w Szanghaju, gdzie uzyskał nagrodę Best of Best Award.

Rust odpowiada za design i produkcję kuchni, w której Moley Robotic Kitchen znajdą swoje  zastosowanie. W sprzedaży ma się pojawić w 2018 roku.

Newsletter

FreshMail.pl